סגור חלון קופץ X

מכבי צעיר

כתובת תנועת נוער: 
כפר המכביה, רמת גן 52105
טלפון לתנועה: 
03-6715738
פקס לתנועה: 
03-5745578
אימייל לתנועה: 
mtz@mtz.org.il
התמונה של נעה אבנד
שם
נעה אבנד
טלפון: 
050-2693065
אימייל לפירסום: 
hadracha@mtz.org.il

מכבי צעיר הינה תנועת נוער של תנועת ה"מכבי" והיא תנועה חינוכית הנשענת על ערכי הציונות, היהדות והספורט. התנועה מכוונת ומחנכת את חבריה לחלוציות ולשירות בכל שטחי החיים, לפי צווי שעה בדרכי יוזמה אישית יוצרת.  כיום בתנועה ישנם כ- 25 סניפים ומוקדי פעילות. לתנועה אלפי חניכים ובוגרים בשכבות ג´ עד י"ב.

תנועת ה"מכבי הצעיר" שמרה על השימוש בספורט כאמצעי חינוכי, על החינוך לערכי היהדות והציונות תוך הכרה שבתנועה יכולים להיות חברים בעלי דעות שונות ומגוונות וללא יחוד מפלגתי כחלק ממהות התנועה . תנועת ה"מכבי הצעיר" הייתה מהראשונות מבין תנועות הנוער בארץ שאימצה אתערכי החינוך הבלתי פורמאלי וקיבלה הערכה על כך ממשרד החינוך. תנועת ה"מכבי הצעיר" הינה עמותה רשומה משנת 1997.

החינוך בתנועת ה"מכבי הצעיר" עובר באמצעות ההדרכה ככלי מרכזי להעברת מסרים חינוכיים וערכיים, לגיוס בוגרים וחניכים ויצירת השפעה חיובית על המתרחש בקהילה. מתוך כך אנו מאמינים כי כל פעילות בקבוצה, בסניף ובתנועה חייבת להיות משמעותית חוויתית ורלוונטית. באמצעות הדרכת המח"ר המסרים והתכנים אשר עוברים  לחניכים השונים עומדים במבחן יצירת העניין ותוכן בעל ערך, יצירת חוויה חיובית אשר מעוררת את כל החושים ומשאירה חותם וכמובן מותאמת לגיל, לאופי הקבוצה, לתהליך החינוכי ולצו השעה.

תנועת ה"מכבי הצעיר" לוקחת חלק מרכזית במפעלי המכביה שמתקיימים אחת לארבע שנים. חשוב מכך תנועת הנוער שומרת על קשר רציף עם נוער בקהילות השונות בתפוצות אם במפגשים, משלחות, אירוחים ופעילויות משותפות.

כל הזכויות שמורות למת"ן 2018©
עיצוב ופיתוח: fatfish