סגור חלון קופץ X

תנועת הנוער העובד והלומד

כתובת תנועת נוער: 
דרך קיבוץ גלויות 120, תל אביב יפו 66877
טלפון לתנועה: 
03-5125125
פקס לתנועה: 
03-5125116
אימייל לתנועה: 
noal@noal.co.il
התמונה של עומרי דותן
שם
עומרי דותן
טלפון: 
054-6735020
אימייל לפירסום: 
omri-d@noal.org.il

תנועת הנוער העובד והלומד הוקמה ב- 1924 על קרקע ארץ ישראלית, על ידי בני נוער עובדים, דלים ועזובים שהתאגדו להגן על עבודתם וזכויותיהם.

בתנועה כיום מאות סניפים, קינים ומועדונים בכל רחבי הארץ: מקרית שמונה ורמת הגולן בצפון ועד אילת בדרום. בתנועה חברים עשרות אלפי חניכים יהודים, ערבים ודרוזים, נערים עובדים ולומדים, מהעיר, עיירת הפיתוח, הקיבוץ והמושב, נערים מנותקים ונערים עולים. כל אלו מודרכים ומלווים באופנים המתאימים להם ופועלים להידוק הקשר הפנים-תנועתי.

בקינים העירוניים, בקינים הערבים והדרוזים, בקיבוצים ובמושבים מתקיימת פעילות חינוכית מגוונת וענפה ובתוכה סמינרים והשתלמויות, מחנות וטיולים לצד העשייה המקומית היומיומית. במקומות אלו קיים דגש מרכזי על המעורבות בחברה הישראלית. 

התנועה מקיימת פעילות רציפה בקינים בחמ"ע (ברה"מ לשעבר) אשר מעודדים ומכינים את הנוער לעלייה לארץ. הפעולה החינוכית השוטפת בקיני התנועה כוללת פעולה מתמשכת לקרב א בני ובנות העולים לפעילות עם ילידי הארץ. סמינר המדריכים הצעירים מכשיר כל שנה כ- 200 מחברי השכבה הבוגרת הבוחרים למקד את עשייתם בתחום קליטת העלייה ובני העולים.

התנועה היא תנועת בת להסתדרות העובדים הכללית החדשה. ככזו - שואפת התנועה לקבל לשורותיה כל מי שחפץ להצטרף ללא תנאים מוקדמים. 'הבונים דרור' העולמית היא תנועה אחות לנו ואנו מקיימים קשרים עם איגודים מקצועיים לנוער ותנועות וארגוני נוער סוציאליסטיים ברחבי העולם.

משימתה של התנועה לקראת האלף הבא היא פיתוחם של דגמי חיים שתפניים (נוספים לקיבוץ), סיוע למגזרים החלשים, קליטת רבבות בני הנוער העולה והמשך מאבק על דמותה של החברה הישראלית כחברה צודקת יותר, שוויונית יותר, דמוקרטית, סובלנית, ציונית ושוחרת שלום. כל זאת בתנאים של משבר חריף המאיים על עצם שלמותה של החברה הישראלית.

תנועת הנוער העובד והלומד של שנות ה- 2000 הינה גוף דינאמי, המסוגל לבנות ולהקים מסד פעילות חדש - רב גילאי ואיכותי, הנוגע ברוב חלקי האוכלוסייה ברחבי הארץ ומצמיח שוב את מימדי השיתוף, ההתנדבות והעשייה החברתית בישראל לקראת חזון וחלום נשאפים של חברה ישראלית טובה יותר.

כל הזכויות שמורות למת"ן 2018©
עיצוב ופיתוח: fatfish